• ksiegarnia@boskieksiazki.pl
  • +48 (12) 413 19 21 
Autorzy
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
WIELKI TYDZIEŃ

TYDZIEŃ, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT.  Strefa rodzinnej mocy na Wielki Tydzień


Niedziela
Palmowa

Wielki
Poniedziałek


Wielki
Wtorek


Wielka
Środa

Wielki
Czwartek


Wielki
Piątek


Wielka
Sobota

Niedziela
Wielkanocna

 


Przed nami kolejny Wielki Tydzień i kolejne Święta Wielkanocne przeżywane w warunkach pandemii. Być może nie wszystkim będzie dane uczestniczyć w nabożeństwach tego najważniejszego czasu w roku liturgicznym. Proponujemy więc teksty do codziennej refleksji, pomysły na głębokie przeżycie Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego w gronie rodziny, a także ciekawe aktywności, które pomogą zbudować wypełniony wiarą, nadzieją i miłością Kościół domowy.

Piotrek fascynuje się superbohaterami i bardzo chciałby mieć supermoce. Mama wyjaśnia mu, że prawdziwym Superbohaterem jest Pan Jezus, bo któremu innemu superbohaterowi udało się uratować świat w niespełna tydzień? No ale skoro Pan Jezus jest takim Superbohaterem, to musi mieć jakieś supermoce, i co więcej, wszystkie je zostawił nam, żebyśmy i my mogli dokonać tego, czego On dokonał. Dzięki Bożym supermocom możemy zmartwychwstać. Naprawdę zmartwychwstać, nie jak bohaterowie gier komputerowych. To dopiero będzie WielkaMoc!

Zapraszamy do podjęcia wyzwań Wielkiego Tygodnia, wyzwań pełnych mocy. Każdego dnia Wielkiego Tygodnia, począwszy od Niedzieli Palmowej, przy pomocy Oli, Piotrka i ich rodziców poznamy kolejne supermoce, dzięki którym każdy z nas może osiągnąć WielkąMoc, a więc zmartwychwstanie. Jakie to moce? Moc postu, moc modlitwy, moc jałmużny, moc sakramentów, moc cierpienia, moc liturgii, moc uwielbienia. Każdą z nich poznamy dzięki kartom pracy. Karta zawiera ciekawe zadania praktyczne dla dzieci, dialogi mamy z Olą i Piotrkiem oraz rozważania dla dorosłych.

Materiały przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat, a szczególnie dla tych przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Dzieci mogą pracować z rodzicami lub samodzielnie. Karty pracy są również doskonałym materiałem dydaktycznym, który może zostać wykorzystany podczas katechezy.

Cyklowi towarzyszyć będą nagrania o. Jacka Wolana
na każdy dzień Wielkiego Tygodnia:

Czy chcecie należeć do drużyny Pana Jezusa? Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie Wielkiego Tygodnia i zdobyć wspaniałe supermoce?

 
KONKURS na Wielki Tydzień!

W Niedzielę Palmową zaprosiliśmy Was do przygotowania Księgi WielkiejMocy, w której w czasie Wielkiego Tygodnia zgromadziliście osiem boskich supermocy. Księga będzie służyć pomocą w najtrudniejszych życiowych wyzwaniach. Możecie być pewni, że te boskie supermoce nieraz wam się przydadzą! Ale to nie jedyna funkcja tej księgi.

Wśród osób, które prześlą na adres konkurs@espe.pl zdjęcie wypełnionej Księgi WielkiejMocy, rozlosujemy nagrody książkowe! Na Wasze zdjęcia czekamy do niedzieli 11 kwietnia 2021 roku.

Regulamin konkursu dostępny w pliku pdf.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium