• ksiegarnia@boskieksiazki.pl
  • +48 (12) 413 19 21 

Kup w przeciągu:

13

[29.08,30.08,5.09,6.09,12.09,13.09,19.09,20.09,26.09,27.09,3.10,4.10,10.10,11.10,17.10,18.10,24.10,25.10,31.10,1.11,7.11,8.11,14.11,15.11,21.11,22.11,28.11,29.11,5.12,6.12,12.12,13.12,19.12,20.12,25.12,26.12,27.12]

a zamówienie z dostawą kurierem wyślemy dzisiaj.

Dzisiaj nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Kategorie blog
Autorzy
Chmura tagów
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Dlaczego warto pozostać w Kościele? 0
Dlaczego warto pozostać w Kościele?

Jeśli naprawdę zrozumiesz, czym jest Kościół, pokochasz go całym swoim sercem. Nowa książka księdza Krzysztofa Porosło to pozycja obowiązkowa zarówno dla tych, którzy wierzą w święty Kościół, jak i dla tych, którzy szukają w nim swojego miejsca. Dla tych, którzy go opuścili i nie potrafią znaleźć drogi powrotu oraz dla tych, którzy kochają lub chcą pokochać Kościół mimo wszystko.

Dlaczego – mimo poważnego kryzysu współczesnego Kościoła – nie warto go porzucać? Jak zachować wiarę, gdy jesteśmy świadkami najcięższych grzechów ludzi Kościoła? Czy stwierdzenie, że Kościół jest święty, nie straciło dziś na wiarygodności? Ksiądz Krzysztof Porosło pokazuje możliwą drogę… Ta książka budzi nadzieję. Ksiądz Krzysztof Porosło zaprasza czytelnika do Kościoła, który zna, którego pragnie i w który wierzy. Pokazuje Kościół pełen dobra, piękna oraz miłości do Boga i człowieka. Pisze o Kościele wychodzącym naprzeciw tym wszystkim, którzy mają wątpliwości. Z odwagą zadaje pytania, na które często nie ma łatwych odpowiedzi. Nie ucieka od problemów dotyczących współczesnego Kościoła. Próbuje zrozumieć, wytłumaczyć, znaleźć rozwiązanie. Bo Kościół – niezależnie od okoliczności – jest domem dla wszystkich.

Jeśli ktoś mnie pyta, dlaczego jestem osobą wierzącą, katolikiem i księdzem, to wśród najważniejszych argumentów zawsze podaję te dwa: ponieważ ważna jest dla mnie racjonalność wyznawanej wiary oraz absolutna wolność, jaką daje mi Bóg. Bóg, który – mówiąc dobitnie – nigdy nie wchodzi w moje życie z buciorami, lecz w swojej miłości zawsze czeka, aż odpowiem na Jego propozycję: „Jeśli chcesz…”. Właśnie Kościół stał się dla mnie taką przestrzenią wzrastania, szkołą krytycznego myślenia, domem, gdzie stawia się odważne pytania, na które często nie ma łatwych odpowiedzi.

/fragment książki Kościół. Kocham i rozumiem/

A skąd pomysł na tytuł publikacji? Autor tłumaczy przewodnią myśl książki we Wstępie:

Był rok 1990, kiedy prawie cała Polska śpiewała wraz z Bogdanem Łyszkiewiczem legendarny kawałek grupy Chłopcy z Placu Broni: Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem. Miałem wtedy dopiero dwa lata. (…) Gdy pisałem książkę o Kościele w aktualnej sytuacji społecznej, zrodziło się we mnie pytanie, czy z równym zaangażowaniem byłbym gotowy śpiewać: Kościół. Kocham i rozumiem. Kościoła oddać nie umiem… (…) Dlaczego odważyłem się mówić o Kościele, w którym jest miejsce na wolność, w którym doświadczam ogromu dobra, w którym się rozwijam? Bo znam taki Kościół. Bo kocham taki Kościół. Bo takiego Kościoła pragnę, taki Kościół chciałbym Ci pokazać, do takiego Kościoła chciałbym Cię zaprosić w tej książce.

Książkę polecają osoby różnych środowisk, profesji zawodowych i powołań: o. Łukasz Miśko OP, prezes fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie, pisze, że „Tak pełnej miłości, a jednocześnie do bólu uczciwej opowieści o paradoksie Kościoła nie widziałem od lat”. Dla Katarzyny Olubińskiej, dziennkarki i autorki bloga bogwwielkimmiescie.pl, jest „jak czytelna instrukcja układania kolejnych elementów misternej układanki, a zwłaszcza tych, które najtrudniej znaleźć, zobaczyć ich prawdziwy kształt, zachwycić się ich pięknem. Marcin Zieliński, ewangelizator i lider wspólnoty Głos Pana, poleca książkę z całego serca, a dziennikarz Marcin Jakimowicz pyta „jak kochać Kościół w czasach, gdy wielu w czasie kolędy ostentacyjnie zatrzaskuje drzwi, a media nie pozostawiają na nim suchej nitki? Ta znakomita książka daje konkretną odpowiedź”. Ida Nowakowska, tancerka i dziennikarka wyznaje, że „Po przeczytaniu książki ks. Krzysztofa Porosło nie tylko bardziej rozumiem, czym jest Kościół, gdyż poszerzyła ona moją wiedzę i wytłumaczyła rzeczy najważniejsze, ale nade wszystko wzrosłam w mojej wierze”.

Temat nowej publikacji księdza Krzysztofa nie jest zaskoczeniem dla czytelników jego poprzednich książek. W wydawnictwie eSPe ukazały się do tej pory fascynujące pozycje będące zaproszeniem do uważnego przeżywania i pogłębionego rozumienia tajemnic liturgii w cyklu roku kościelnego. Autor pokazuje w nich liturgię w ścisłym powiązaniu z życiem. W trakcie lektury czytelnik uświadamia sobie, że liturgia to nie jakaś forma pobożności oderwana od codzienności, ale że to właśnie dzięki niej nasza codzienność coraz bardziej wchodzi w ożywczy nurt uwielbienia Boga. Autor opowiada o liturgii, bazując na historiach biblijnych. Pokazuje, że Boże dzieło zbawienia ukazane w Piśmie Świętym w naszych czasach stało się historią sakramentalną. Wreszcie - stara się wciągnąć czytelnika w narrację, pokazując, że to o nim właśnie jest ta opowieść. Pisząc o, trudnych czasem, teologicznych kwestiach, posługuje się jak najprostszym i zrozumiałym dla każdego wierzącego językiem. Wielość symboli, modlitw i obrzędów, w których uczestniczymy w trakcie liturgii może przytłaczać i onieśmielać. Dlatego potrzebujemy mistagoga - przewodnika, który pomoże nam rozjaśnić to, co jawi nam się jako niemożliwa do zrozumienia ciemność. Rolę takiego przewodnika przyjmuje na siebie właśnie ksiądz Krzysztof Porosło, który zaprasza nas w niesamowitą podróż w głąb misterium tajemnic naszej wiary, w głąb Kościoła.

Krzysztof Porosło - ksiądz archidiecezji krakowskiej (święcenia przyjął w 2013 r.), wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, duszpasterz akademicki PATMOS-u przy tymże uniwersytecie. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”. Współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym oraz portalem liturgia.pl a także z portalem profeto.pl. Publikuje m.in. w Tygodniku Katolickim „Niedziela”, w miesięcznikach: „List”, „Biblia krok po kroku”, „Msza Święta” oraz „Żywe Słowo”. Nagrania jego homilii, rekolekcji i katechez można znaleźć na stronie baptysterium.pl. Jest autorem lub redaktorem blisko 20 książek poświęconych głównie zagadnieniom liturgicznym, m.in. Zanurzyć się w sercu miłosierdzia. Pomoc w przygotowaniu się do sakramentu pojednania, To mówi Amen. Spotkania z Chrystusem Apokalipsy i Tajemnicy śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenia w misterium paschalne.

 

Książki ks. Krzysztofa Porosło w Wydawnictwie eSPe

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl