• ksiegarnia@boskieksiazki.pl
  • +48 (12) 413 19 21 

Kup w przeciągu:

13

[29.08,30.08,5.09,6.09,12.09,13.09,19.09,20.09,26.09,27.09,3.10,4.10,10.10,11.10,17.10,18.10,24.10,25.10,31.10,1.11,7.11,8.11,14.11,15.11,21.11,22.11,28.11,29.11,5.12,6.12,12.12,13.12,19.12,20.12,25.12,26.12,27.12]

a zamówienie z dostawą kurierem wyślemy dzisiaj.

Dzisiaj nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Kategorie blog
Autorzy
Chmura tagów
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zawierz się opiece Maryi z ojcem Dolindo! 0
Zawierz się opiece Maryi z ojcem Dolindo!

 

Ona zawsze stoi po naszej stronie.

Jej pierwszej naprawdę zależy,byśmy doświadczali pradziwej radości i chwały z powodu Pana.

o. Dolindo Ruotolo

Dolindo Ruotolo - zmarły w 1970 roku włoski ksiądz i tercjarz franciszkański przez lata posługiwał wiernym w Neapolu, udzielając sakramentu pokuty, nauczając i głosząc codziennie nawet kilka kazań. A także skutecznie modląc się o Bożą łaskę oraz przekazując ludziom trafne i przemieniające serca proroctwa. Z niezwykłym oddaniem opiekował się bezdomnymi i poświęcał im większość czasu. Niektórzy pamiętają nawet, jak najuboższym wystawiał recepty na leki, podpisując się jako „Doktor Głupia Packa na Muchy” (wł. Doctor Cretinico Sciosciammocca). Wielu ludzi wspomina go jako księdza, który miał w sobie niezwykłą empatię i niezwykły dar współodczuwania. Może dlatego, że sam już w dzieciństwie doświadczył bólu i cierpienia?

Wychowywał się w skrajnej nędzy, choć nie wynikała ona z ubóstwa spowodowanego brakiem pracy i wykształcenia. Jego matka, Silvia, pochodziła z rodziny arystokratycznej, zaś ojciec Raffaele był wykształconym inżynierem. Pochodził z ubogiej rodziny, ale dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy udało mu się zdobyć wykształcenie i poważanie. Małżeństwo rodziców było mezaliansem, ale nie spowodowało odrzucenia Silvii przez rodzinę. Raffaele postawił sobie za cel zakup bardzo kosztownej nieruchomości, w związku z tym zadecydował, że zamieszka z rodziną w suterenach i będzie odkładał pieniądze na ten cel. Z czasem oszczędność przerodziła się w skrajne skąpstwo. Ograniczał wydatki na jedzenie i ubranie. Rodzina głodowała, dzieci chodziły w podartych i brudnych ubraniach, zimą marzły. Silvia wielokrotnie próbowała wymóc na mężu kupno ciepłych ubrań, ale bezskutecznie. Raffaele był wybuchowy, każda interwencja Silvii kończyła się awanturą. Najbardziej cierpiały na tym dzieci, bo rozgniewany ojciec bił je czasem bez opamiętania. Dolindo zaś przylgnął mocno do matki, która była niezwykle cicha i pobożna.

Ksiądz Dolindo znany był ze swojego ogromnego oddania Maryi i wiary w skuteczność jej wstawiennictwa. Poświęcił jej wiele ze swoich rozważań. Podkreślał jej ogromną rolę w historii zbawienia, pokazywał ją jako doskonałą nauczycielkę wiary dla każdego chrześcijanina i naszą niezawodną orędowniczkę.

Ona stoi zawsze po naszej stronie. Jej pierwszej naprawdę zależy, byśmy doświadczali prawdziwej radości i chwały z powodu Pana. To Ona wstawia się i wyprasza u Boga w naszym imieniu nowego chleba z Nieba – Jezusa Chrystusa! Widzi brak wina, brak radości w naszym życiu. A Jezus miłosiernie robi wszystko za nas: wypełnia Stare Prawo aż po brzegi, i przynosi nam nadzieję, miłość i chwałę zbawienia! Od teraz już nie musimy pić kiepskiego wina tego świata, bo u Boga jesteśmy prawdziwymi „gwiazdami wieczoru”, otoczeni chwałą nieporównywalną z żadną inną, w Chrystusie. Maryjo, dzięki Ci, że z Ciebie, jak z ogromnej stągwi wypełnionej sprawiedliwością, dobry Bóg dał nam kosztować swojego Syna i naszego Pana.

/fragment książki Pełna łaski. Ksiądz Dolindo o Matce Bożej/

 Znany milionom wiernych akt zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij” zazwyczaj nie stanowił dla niego oddzielnej modlitwy, lecz integralną część różańca, który odmawiał wielokrotnie w ciągu dnia. Przekonywał, że właśnie przez serce Maryi najszybciej dotrzeć można do Jej Syna. Sam zwracał się do Niej jak do mamy, czule prosząc Ją o pomoc w najbardziej dramatycznych chwilach, których w jego życiu nie brakowało. W rozważaniach poświęconych Matce Boga – niewątpliwie powstałymi pod wpływem wizji, których doświadczał podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – uderza miłość i uwielbienie, z jakim opisuje Maryję:

Elżbieta ujrzała Maryję w całym blasku Jej niezwykłego piękna. Maryja była w tamtej chwili jak cudowne dzieło sztuki – synteza prostoty i wielkiego majestatu, niezwykłe połączenie pokory i chwały, harmonia głębokiej radości i niezachwianego spokoju. Cała była piękna jak żadne inne stworzenie. Emanowały od Niej świętość i pokój dające się uchwycić w każdym Jej ruchu i w każdym słowie. Była jak kwiat otwarty na życie, a ponieważ źródłem Jej siły była moc Ducha Świętego, kwiat ten zachował blask czystości właściwy dziewicom. Wyglądała jak anioł w raju, była piękniejsza niż anioł, lśniąca i skąpana, i namaszczona łaską, która wypełniała Jej ducha.

/fragment książki Pełna łaski. Ksiądz Dolindo o Matce Bożej

Ksiądz Dolindo widział w Maryi jedną z wielkich postaci historii Zbawienia, ale również kogoś więcej. Była dla niego wielką nauczycielką – Jej wiara w Jezusa i jego posłannictwo jest najdoskonalszym przykładem, w jaki sposób oddać się bez reszty Jezusowi, uczy miłości i adoracji Jego obecności w naszym życiu.

Jestem jednak głęboko przekonany, że Najświętsza Maryja także była uczestnikiem tej chwili – choć Maryja była daleka ciałem, Jej dusza czuwała przy grobie w głębokiej adoracji. Maryja była smutna, cała pogrążona w boleści. Jej, jak żadnemu innemu stworzeniu, śmierć Tego, którego wydała na świat, przysporzyła ogromne cierpienie. W sercu jednak wiedziała, że On zmartwychwstanie. Wierzyła w to, liczyła na to i niejako przyspieszała ten moment swoją modlitwą. Wiedziała, że kiedyś modlitwą przyspieszyła wydarzenie Wcielenia. Wiedziała, że Syn niczego Jej nie odmawia, więc i teraz się modliła. Modlitwa jest jedynym wołaniem, które przenika niebo. Jest to jedyny głos, który dochodzi do nieba i zjednuje nam łaskę, nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że spotykają nas przeciwieństwa.

/fragment książki Pełna łaski. Ksiądz Dolindo o Matce Bożej/

W książce Pełna łaski. Ksiądz Dolindo o Matce Bożej zebrane zostały najpiękniejsze rozważania księdza Dolindo o matce Boga, w których najpełniej wyraża się jego zachwyt nad tajemnicą Niepokalanej.

 

Sprawdź, jakie teksty o. Dolindo ukazały się w Wydawnictwie eSPe!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl