• ksiegarnia@boskieksiazki.pl
  • +48 (12) 413 19 21 

Kup w przeciągu:

13

[29.08,30.08,5.09,6.09,12.09,13.09,19.09,20.09,26.09,27.09,3.10,4.10,10.10,11.10,17.10,18.10,24.10,25.10,31.10,1.11,7.11,8.11,14.11,15.11,21.11,22.11,28.11,29.11,5.12,6.12,12.12,13.12,19.12,20.12,25.12,26.12,27.12,29.12,30.12,31.12,1.01,2.01,3.01]

a zamówienie z dostawą kurierem wyślemy dzisiaj.

Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Kategorie blog
Autorzy
Chmura tagów
Książki Wydawnictwa eSPe dla dzieci i młodzieży 0
Książki Wydawnictwa eSPe dla dzieci i młodzieży

Jesteś rodzicem lub dziadkiem, który czuje się zagubiony w zalewie literatury dla dzieci? Nie jesteś pewien, czy książki, które wybierasz dla dziecka, będą spełniały Twoje oczekiwania, a równocześnie trafiały do najmłodszych? Potrzebujesz rady? Jeśli szukasz mądrych i rozwijających książek dla swojego dziecka oraz pomysłu na wspólne rodzinne aktywności – trafiłeś pod najlepszy adres!

Na www.boskieksiążki.pl proponujemy bezpieczne i inspirujące publikacje w ciekawej i estetycznej oprawie graficznej. Idąc za głównym hasłem i powołaniem Zakonu Pijarów, z myślą o dzieciach i młodzieży wydajemy opowieści o świętych i błogosławionych, modlitwy dla dzieci, bajki, rebusy, zagadki i kolorowanki inspirowane Starym i Nowym Testamentem, a także książki dla młodzieży oraz pamiątki komunii świętej i bierzmowania. Uczą one poprzez zabawę, a sprawdzają się doskonale również jako pomoce katechetyczne i dydaktyczne.

Przygoda z bohaterami Biblii? Czemu nie!

Dzięki książkom, których bohaterowie to postaci biblijne, mały czytelnik ma okazję odkryć realia życia w starożytności i w czasach Jezusa, poznać zarówno najlepszych przyjaciół, jak i zagorzałych przeciwników Chrystusa, nauczyć się pisać imiona bohaterów Biblii po hebrajsku i przeczytać zapisane po grecku fragmenty tekstów. Tytuły, które znajdziecie w tej kategorii, zawierają specjalnie przygotowane krzyżówki i zagadki, metody ciekawego sposobu opowiadania oraz strategie, które można nazwać metodami aktywnego słuchania. Są to zabawy i ćwiczenia, dzięki którym dzieci będą słuchać opowieści na temat Starego i Nowego Testamentu z uwagą i zainteresowaniem. Obok krzyżówek podajemy odnośniki do odpowiednich fragmentów Biblii. Krzyżówki to okazja do sprawdzenia, co dzieci zapamiętały z opowiedzianej historii. Zadania weryfikują wiadomości, przypominają imiona bohaterów opowieści i najważniejsze nazwy geograficzne, systematyzują fakty.

Poczuj się jak prawdziwy detektyw!

„Nazywam się Kołatka. Franek Kołatka. Jestem detektywem i zajmuję się wyjaśnianiem dziwnych zjawisk i niezwykłych tajemnic. Do mojego biura detektywistycznego przychodzą osoby, którym przydarzyło się coś niezwykłego. Zapraszam cię do wspólnej zabawy”. Pomożemy świętym, którzy z różnych powodów znaleźli się w tarapatach, ale również postaciom, które znamy ze Starego i Nowego Testamentu. Rozwiązywanie zagadek z sympatycznym detektywem to świetna zabawa, ale i okazja do zdobycia wiedzy.

Każdy święty też kiedyś był dzieckiem! Świat przyjaciół Boga.

Święci i błogosławieni Kościoła katolickiego też kiedyś byli dziećmi - dla wielu z nas to nie jest oczywista prawda… A jednak – droga do wyniesienia na ołtarze często zaczyna się już w czasach, kiedy przyszły beatyfikowany był dzieckiem, uczniem, kolegą z podwórka. Warto więc poznać opowieści o wyjątkowych, a jednocześnie zwykłych dziewczętach i chłopcach, którzy po prostu byli sobą: o Dominiku Savio, radosnym patronie ministrantów, o świętym Franciszku, o Janie Pawle II, czy wreszcie serię „Świat przyjaciół Boga”, która przybliża najmłodszym wyjątkowych ludzi, którzy w swoim życiu zaufali Jezusowi. Historie bohaterów tej serii poznajemy dzięki rezolutnym zwierzątkom, które obserwując ich życie, próbują zrozumieć nie tylko sekret ich wiary, lecz także realia, w których żyli. Ze świętym Szarbelem odwiedzimy Liban, z ojcem Dolindo - Neapol, a dzięki historii o błogosławionym Carlo Acutisie poznamy piękny Mediolan.

Uczymy się modlitwy!

Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę. Dotyczy to również modlitwy i przygotowywania do sakramentów. Wspólnie odkryjcie, w czym tkwi sekret modlitwy do Anioła Stróża, „Ojcze nasz” czy „Zdrowaś Mario”, korzystając np. z serii pięknie ilustrowanych podręczników modlitwy „Uczę się modlić” czy kolorowanek dla najmłodszych w serii "Uczymy się modlitwy", która poprzez zabawę ułatwia poznawanie najważniejszych modlitw. Ta ostatnia seria to doskonała pomoc dla katechetów przedszkolnych i dla rodziców, którzy pragną wychować swoje dzieci w duchu religijnym. Dzięki tym książeczkom maluchy ćwiczą i rozwijają swoją pamięć, zdolności manualne oraz kreatywność.

Dla starszych dzieci, szczególnie tych przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, idealną propozycją będzie „20 tajemnic Maryi. Różaniec dla dzieci”, czyli rozważania różańcowe dla dzieci. Na książkę składają się krótkie teksty dotyczące znanych dzieciom spraw z życia codziennego, które posłużą im jako znakomita lektura - czasem zabawna, a czasem zmuszająca do refleksji. Teksty zawarte w książce mogą stanowić podstawę codziennej modlitwy w rodzinie, pełnić funkcję materiału katechetycznego bądź też stać się scenariuszem nabożeństw różańcowych przeznaczonych dla najmłodszych.

Opowieści kornika, mrówki i innych stworzeń Bożych…

Książki dla dzieci autorstwa Emilii Litwinko w przystępnej formie przybliżają dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym prawdy wiary i historię zbawienia. Posłuchajcie opowieści kornika o tym, co tak niezwykłego wydarza się podczas Mszy Świętej, a na pewno, tak jak ona, przestaniecie narzekać na nudę w kościele i zapragniecie jak najczęściej uczestniczyć w tych cudownych tajemnicach, z jakimi tam się spotykamy. Opowieści mrówki wprowadzają dzieci w świat biblijnych historii, ukazując w nich dobrego, przebaczającego Boga, który od początku troszczył się o swe stworzenie i umiłował ludzi tak bardzo, że w końcu oddał za nich swoje życie. A historia zbawienia, widziana oczyma małej Gwiazdki, może okazać się fascynującą podróżą od Edenu przez wydarzenia opisane w Starym Testamencie, narodzenie Jezusa w Betlejem, po Jego śmierć i zmartwychwstanie. Biblijna podróż śladem Gwiazdki to znakomita przygoda zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Dla małych i trochę większych patriotów!

Każdy, kto kocha swoją Ojczyznę, powinien znać dobrze jej historię. Dlatego wychowanie patriotyczne warto rozpocząć jak najwcześniej. Doskonałą pomocą będą edukacyjne zabawy dla najmłodszych, krzyżówki, łamigłówki i zagadki o historii Polski. To znakomita zabawa dla całej rodziny a także nietuzinkowy sposób na kształtowanie w dzieciach postawy patriotycznej, opartej na dumie z dokonań naszych wielkich przodków.

Dla młodych dorosłych. Słowo Boże działa w rzeczywistości XXI wieku.

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Internetu. Ale nowe media można skutecznie wykorzystywać w dziele ewangelizacji. Wiedział o tym również Carlo Acutis, nazwany influencerem Boga. Biografię tego niezwykłego nastolatka, geniusza komputerowego, znajdziecie w kategorii książek dla młodzieży. Carlo pasjonował się informatyką – uważany był za komputerowego geniusza, lubił podróże, morze i spotkania z przyjaciółmi. Jednak wszystkich, którzy się z nim stykali, urzekała jego niezwykła uczynność, bezinteresowność i skromność. Najbardziej jednak niezwykła była jego pobożność, a przede wszystkim umiłowanie Eucharystii, w której codziennie uczestniczył. Gdy w wieku 15 lat Carlo umierał na białaczkę, ofiarował swoje cierpienie za Ojca Świętego i Kościół. Po czternastu latach od jego śmierci Papież Franciszek ogłosił Carlo Acutisa błogosławionym. Teraz możemy się i z nim modlić, czytając „Modlitwy dla młodzieży z Carlo Acutisem”. W tej kategorii znajdziecie również modlitwy dla młodzieży i praktyczną pomoc w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.

Zapraszamy na www.boskieksiążki.pl!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium