• ksiegarnia@boskieksiazki.pl
  • +48 (12) 413 19 21 

Kup w przeciągu:

13

[29.08,30.08,5.09,6.09,12.09,13.09,19.09,20.09,26.09,27.09,3.10,4.10,10.10,11.10,17.10,18.10,24.10,25.10,31.10,1.11,7.11,8.11,14.11,15.11,21.11,22.11,28.11,29.11,5.12,6.12,12.12,13.12,19.12,20.12,25.12,26.12,27.12,29.12,30.12,31.12,1.01,2.01,3.01]

a zamówienie z dostawą kurierem wyślemy dzisiaj.

Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Kategorie blog
Autorzy
Chmura tagów
Zło istnieje naprawdę? Ile dowodów potrzebujesz, aby uwierzyć? 0
Zło istnieje naprawdę? Ile dowodów potrzebujesz, aby uwierzyć?

Czy anioły i demony to postaci, które powinniśmy włożyć między bajki? Może dobro i zło to jedynie puste symbole? Czy szatan to tylko straszak dla naiwnych? Wątpliwości rozwiewa najnowsza książka cenionego amerykańskiego psychiatry Richarda Gallaghera – Zły duch.

Chociaż antropolodzy opisują opętańczą aktywność demonów w różnych kulturach, współcześnie podważa się ich istnienie. Najwięksi myśliciele już od czasów oświecenia próbowali przekonywać, że wiara w świat nadprzyrodzony jest oznaką „zacofania”. Nic bardziej mylnego. Mimo wszystkich głosów krytyki egzorcyści w swoich pracach dostarczają wiernym kolejne dowody na demoniczną aktywność zła.

Opowieść psychiatry, który 25 lat pracował z osobami opętanymi

Tym razem jednak swoje świadectwo przedstawia nie duchowny, a szanowany lekarz, profesor psychiatrii Richard Gallagher. Jego książka Zły duch istnieje naprawdę to wyznanie człowieka, który przeszedł długą duchową drogą od sceptycyzmu do wiary. Teraz, po ponad 25 latach pracy, dzieli się z czytelnikami doświadczeniem pracy z ofiarami ataków demonicznych.

Profesor Gallagher swoją drogę do wiary rozpoczął z pozycji niewiernego Tomasza. Chociaż nie pozostawał wrogi wobec religii, aby uwierzyć w zjawiska nadprzyrodzone, musiał zobaczyć je na własne oczy. Tak jak apostoł, który włożył ręce w rany Chrystusa i uwierzył, tak i psychiatra najpierw stał się świadkiem opętańczej działalności szatana. Teraz dzieli się swoimi wstrząsającymi wspomnieniami, abyśmy nie musieli być ich uczestnikami.

Kto pomaga w walce z demonami?

Wielu współczesnych uczonych próbuje przekonywać, że nauka jest nie do pogodzenia z wiarą. Dlatego profesor Richard Gallagher nie spodziewał się, że niepozorna wizyta w jego domu, złożona mu przez księdza egzorcystę, przerodzi się w wieloletnią przyjaźń zbudowaną na chęci pomocy opętanym. Na tę pomoc składały się doświadczenie czołowego lekarza psychiatry i potężna siła modlitwy księdza egzorcysty.

W jednym z najbardziej znanych cytatów C.S. Lewis, autor cyklu baśni Opowieści z Narnii, pisał: „Istnieją dwa równe i przeciwne sobie błędy, które mogą być popełnione przez ludzkość odnośnie demonów. Pierwszy, to niewiara w ich istnienie. Drugi, to wierzyć i być aż zanadto i niezdrowo nimi zainteresowanym”. Trudno o celniejsze zobrazowanie problemu demonicznej aktywności, której opis dostarcza nam prof. Gallagher.

Skąd się biorą ataki demoniczne?

Z jednej strony, jak mówi autor książki Zły duch, ataki demoniczne dotyczą przede wszystkim osób, które przechodziły w swoim życiu epizody fascynacji okultyzmem. Tacy ludzie zapraszają do swojego życia zło, które często nie chce ich opuścić, doprowadzając na skraj szaleństwa i odbierając możliwość normalnego życia. Tylko odpowiednia pomoc i determinacja samych opętanych do podjęcia walki sprawiają, że są w stanie odzyskać własną duszę.

Z drugiej strony nie brakuje osób, które cierpią na choroby psychiczne, lub takich, które dla uzyskania uwagi udają opętanych. Wtedy właśnie pomoc psychiatry jest nieodzowna, aby zdiagnozować lub pomóc cierpiącym z powodów czysto ludzkich, a nie ponadnaturalnych. W obu przypadkach współpraca świata nauki i wiary jest nieodzowna, pomagając widzieć i walczyć ze złem zarówno w sferze materii, jak i ducha.

Dlaczego warto przeczytać książkę Zły duch istnieje naprawdę. Znany psychiatra o opętaniach, atakach demonicznych i zjawiskach paranormalnych?

Książka Zły duch istnieje naprawdę to z jednej strony świadectwo istnienia dobra i zła, które działają w naszym życiu. Z drugiej strony ogromna przestroga, aby nie traktować zła jak fascynujących popkulturowych opowieści z horrorów. Ataki demoniczne to bowiem wielkie cierpienie, strach i zniewolenie osób opętanych. Richard Gallagher opowiada, uczy i przestrzega, jak nie stać się jedną z ofiar.

 

Książkę znajdziesz tutaj:

https://bit.ly/ZlyDuchIstniejeNaprawde

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium