• ksiegarnia@boskieksiazki.pl
  • +48 (12) 413 19 21 

Kup w przeciągu:

13

[29.08,30.08,5.09,6.09,12.09,13.09,19.09,20.09,26.09,27.09,3.10,4.10,10.10,11.10,17.10,18.10,24.10,25.10,31.10,1.11,7.11,8.11,14.11,15.11,21.11,22.11,28.11,29.11,5.12,6.12,12.12,13.12,19.12,20.12,25.12,26.12,27.12,29.12,30.12,31.12,1.01,2.01,3.01]

a zamówienie z dostawą kurierem wyślemy dzisiaj.

Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Paczka zostanie wysłana w najbliższy dzień roboczy.

Kategorie blog
Autorzy
Chmura tagów
Jak czerpać radość z życia w rodzinie? 0
Jak czerpać radość z życia w rodzinie?

Nie rezygnuj z pozytywnych impulsów! Radość można odkryć w tym, czego nie da się kupić – deszczu, uśmiechu, porannych promieniach słońca i miłości. Daj się porwać historii Natalii Przeździk.

Być może rola rodzica przestała być modna i atrakcyjna. A skoro coraz mniej osób wierzy, że szczęście w rodzinie jest możliwe, spróbujmy udowodnić, że może być zupełnie odwrotnie.

„Oczekuje się od nas uznania, jak pięknie, prawdziwie i dobrze tworzyć rodzinę, być dziś rodziną; jak bardzo jest ona niezbędna dla życia świata, dla przyszłości ludzkości. Oczekuje się od nas, byśmy uwydatnili wspaniały plan Boga w odniesieniu do rodziny i dopomogli małżonkom w radosnym wprowadzaniu go w życie we własnej rzeczywistości, wspierając ich w tak wielu trudnościach” – mówił papież Franciszek na jednym z Kolegiów Kardynałów. 

W jednej z adhoracji Jan Paweł II nazywany „papieżem rodzin” pisał, że „historia nie jest po prostu procesem, który z konieczności prowadzi ku lepszemu, lecz jest wynikiem wolności, a raczej walki pomiędzy przeciwstawnymi wolnościami, czyli – według znanego określenia św. Augustyna – konfliktem między dwiema miłościami: miłością Boga, posuniętą aż do wzgardy sobą, i miłością siebie, posuniętą aż do pogardy Boga”. Wydaje się, że dziś kultura skłania nas ku tej drugiej miłości, składając w ofierze nie tylko Boga, ale także rodzinę, która na boskiej miłości się opiera. 

Być może dlatego dziś wielką rolą mają do odegrania same rodziny i to one swoją postawą, miłością i szczęściem muszą nieść innym dobrą nowinę. Szczególnym rodzajem wspólnoty – czasem nawet kilkunastoosobowej, a jednocześnie tak niepowtarzalnej, są rodziny wielodzietne.  Dając świadectwo tej unikalnej wartości, jaką jest życie w najmniejszej ze wspólnot złączonej szczególnymi więzami – możemy w unikalny sposób doświadczać świata, coraz to na nowo odkrywając nowe odcienie miłości.  Na szczęście coraz więcej jest autorek i autorów, które potrafią o niezwykłości życia w rodzinie opowiadać. Warto w wakacje sięgnąć po książki jednej z nich! Bo czy wiecie, czego potrzeba, żeby przeżyć najwspanialsze wakacje w życiu? 

Odpowiedzi szukajcie w książkach Natalii Przeździk, która jak mało kto potrafi przenieść nas w krainę beztroski, dziecięcej radości, spontaniczności i rodzinnego szaleństwa. To wszystko z niezwykłą lekkością przekonuje nas, że pierwszy krok do wspaniałej przygody musimy zrobić we własnej głowie. 

Natalia Przeździk w „Niebieskim domu” zachęca nas do odkrywania codzienności na nowo  i doświadczania świata w prostych rzeczach. Starego drewnianego domu otoczonego zdziczałym sadem, w którym można bawić się we wszystko, na co ma się ochotę. Zwariowanego rodzeństwa. Rodziców, którzy wymyślają długie i męczące wycieczki w góry, ale po nich pozwalają rozpalić ognisko, a nawet położyć się do łóżek bez kąpieli… Bliskości lasu, pól oraz rzeki – tam dopiero można przeżywać niesamowite przygody!

Zapomnijcie o Internecie. Zostawcie w domu tablet i smartfon. Krok do nowego świata i najwspanialszych wakacji życia zaczyna się od prostych zmian. Zamieńcie telefony na mapę, plecak i kalosze i pogódźcie się, że nawet możecie przez chwilę nie mieć dostępu do pralki. Na początek jednak sięgnijcie po książki Natalii Przeździk i dołączcie do wesołej gromadki, ruszając na przygodę z dziecięcym uśmiechem! 

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to zalety „Niebieskiego domu” przedstawia Małgorzata Lis, powieściopisarka, mama siedmiorga dzieci – „Lektura tej książki będzie dla dzieci niecodzienną przygodą, a dla rodziców ciekawą inspiracją do wzajemnej miłości, troszczenia się o siebie nawzajem i rozwijania pięknych relacji między dziećmi. Do tego garść cennych refleksji i odrobina humoru”.

Rodzinnej miłości nie da się kupić za żadne skarby świata, a nikt tak jak mama wielodzietnej rodziny tego nie rozumie. Natalia Przeździk, z wykształcenia polonistka, przesiąknięta twórczością Astrid Lindgren, Lucy Maud Montgomery oraz Tolkiena, dzieli się z czytelnikiem dużą częścią tego rodzinnego, niesamowitego świata i zaprasza do doświadczania go razem z nią.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium